Dlaczego warto wcześniej zarezerwować wyjazd? 7 powodów

Planowanie wyjazdu z wyprzedzeniem może czasem się opłacić i to nie tylko finansowo.  Poniżej przedstawiam siedem powodów, dla których wczesna i szybka rezerwacja zagwarantują Ci udany urlop. 

Każdy z nas lubi co innego. Jedni wolą zorganizowane wyjazdy z biurem podróży, inni lubią wyjeżdżać na własną rękę.  Dla jednych spontaniczny wypad last minute z dnia na dzień to sens życia, a ktoś inny stwierdzi, że to szaleństwo i lepiej wszystko wpierw ułożyć.  Każdy typ podróżowania ma swoje plusy i minuty. Dzisiaj przedstawię Wam argumenty, dla których warto wcześniej zarezerwować wyjazd. Zyskać można naprawdę sporo.

Łatwiej o urlop

Pewnie dobrze znasz to uczucie, że widzisz na TravelHero dobrą okazję, ale wiesz, że szef nie da Ci urlopu, bo np. Twoi współpracownicy zaklepali wolne w tym samym terminie przed Tobą… Planując podróż wcześniej unikniesz tego kłopotu. Leć do przełożonego i poproś o wolne nim ktokolwiek z Twojej firmy pomyśli w ogóle o wakacjach.

Większy wybór

Większość atrakcyjnych kierunków jest masowo oblegana przez turystów, szczególnie w okresie urlopowym. Im bliżej sezonu, tym bardziej spada dostępność ofert biur podróży lub miejsc w hotelach, szczególnie tych w dobrej cenie. Zwlekając z rezerwacjami, automatycznie będziesz mieć mniejszy wybór najlepszych opcji na podróż. Może się okazać, że ceny hoteli i biletów lotniczych przyprawią o ból głowy, a na wycieczki nie mia już miejsc, bo najlepsze turnusy wyprzedano. Dużo lepiej jest się pośpieszyć i mieć komfort wybrednego przebierania w ofertach i okazjach 🙂

Dobre okazje na podróż

Nie da się ukryć, że promocje „first minute” od biur podróży czy linii lotniczych charakteryzują się całkiem atrakcyjnymi cenami, i to nawet przy wyjazdach na sezon turystyczny. Przy wczesnym planowaniu można sporo zaoszczędzić.

Odłożysz więcej pieniędzy

Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem pomaga lepiej zaplanować wydatki na podróż i odłożyć więcej pieniędzy. Jak masz już bilet lotniczy, masz też świadomość, że potrzebujesz zebrać wystarczająco gotówki, żeby w czasie podróży nie odmawiać sobie niczego i w pełni odkryć uroki odwiedzonego miejsca.  Trudno o lepszą motywację.  Powiedzmy sobie szczerze – można oszczędzać na lotach, na hotelach, ale rezygnowanie z atrakcji i zwiedzania przez niedopięty budżet, jest raczej niezbyt pożądane. Wręcz niedopuszczalne. Na emocjach i przeżyciach nie warto oszczędzać 🙂

Możesz płacić ratami

Chodzi głównie o wycieczki z biurami podróży. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapłacić całą sumę z góry, a gdy do wyjazdu zostało trochę czasu, spokojnie będziemy mogli rozłożyć płatność na kilka części. Tym samym nie ucierpi domowy budżet.

Więcej czasu na przygotowanie

Dobre planowanie od A do Z jest warunkiem udanej podróży. Gdy wiesz dokąd polecisz na długo przed wylotem, masz więcej czasu na przejrzenie potrzebnych książek, przewodników, blogów. Tym samym lepiej zorganizujesz podróż i nie umknie ci żadna atrakcja, a po dotarciu skupisz się tylko na eksplorowaniu wymarzonego miejsca. Po co stresować się na ostatnią chwilę i tracić nerwy podczas urlopu, gdy wszystkim możemy zająć się na długo przed.

Będziesz się ekscytować wyjazdem!

Każda zbliżająca się podróż to powód do radości. Pewnie nieraz zdarzyło Ci się odliczać dni do wyjazdu, a Twoje myśli już dawno były w wymarzonym miejscu. Jak dopniesz wyjazd wcześniej, Twoja ekscytacja będzie dłuższa i bardziej intensywna. A już na miejscu, poczuje się prawdziwe spełnienie. Serio, polecam ten stan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *