Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jak spakować się w bagaż podręczny do samolotu? Jak spakować małą walizkę i zabrać wszystko co potrzebne? Poznaj siedem skutecznych sposobów na pakowanie bagażu podręcznego.

Jeżeli szukacie okazji na tanie lotu, to pewnie zauważyliście, że najlepsze okazje zazwyczaj nie uwzględniają bagażu rejestrowanego w cenie biletu. Oznacza to, że chcąc zaoszczędzić, jesteśmy skazani na podróż z bagażem podręcznym. Dla niektórych to zwiastun końca świata, powód do rozpaczy i paniki. „Nie da się nigdzie lecieć z bagażem podręcznym” – czytam. Ale jak się głębiej nad tym zastanowimy, to bez problemu jesteśmy w stanie spakować w bagaż podręczny wszystko czego potrzebujemy. Łatwiej jest to zrobić przy krótszym wyjeździe, ale i przy dłuższym też się da (choć to temat na osobny artykuł).

Poniżej opisałem dla Ciebie siedem praktycznych metod skutecznego pakowania w bagaż podręczny.

1. Zrób listę rzeczy do spakowania

Jeżeli latanie z bagażem podręcznym to dla Ciebie nowość i nie masz w tym za dużego doświadczenia, doradzamy zrobienie listy rzeczy do spakowania. Najlepiej z podziałem na priorytety: „niezbędne”, „chcę zabrać” i „dodatkowe”. Następnie analiza. Ostatnia kategoria w ogóle Cie interesuje, gdy latasz z bagażem podręcznym. Nic z tego nie bierzesz. Kluczowe są dwie pierwsze kategorie Przy pakowaniu i spisywaniu listy zobaczysz jak dużo „wymyślonych” przez Ciebie rzeczy jest totalnie niepotrzebnych.

2. Grunt to odpowiednia kolejność!

Na samym dnie połóż duże i grube rzeczy, niepotrzebne podczas lotu np. buty, gruba odzież. Pomiędzy nie wsuń mniejsze rzeczy typu skarpetki, koszulki, bieliznę, ręcznik szybkoschnąćy itp. ! Na wierzchu umieść kosmetyczkę, elektronikę, leki, żywność, napoje. Generalnie to co będzie Ci potrzebne podczas lotu i kontroli osobistej. Później unikniesz nerwów, gdy strażnik każe Ci coś wyciągnąć i sprawnie się spakujesz, nie blokując kolejki. Co z dokumentami i biletami? Miej je zawsze pod ręką! Np. w kieszeni plecaka, kurtki lub spodni.

3. Składaj ubrania w rulon

Więskszość osób z przyzwyczajenia składa pakowane ubrania w kostkę. Może ta metoda jest estetyczna, ale na pewno nie praktyczna. Dużo lepiej jest zwijać rzeczy w rulon. Dzięki temu nie będą one zajmowały dużo miejsca w naszym bagażu, a także nie będą narażone na pogniecenia. Spakujesz ze sobą więcej innego ekwipunku, a na miejscu nie będziesz uganiać się za żelazkiem.

4. Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń

Pomyśl, w które z Twoich rzeczy można coś spakować. W butach i spodniach możesz umieścić skarpety albo woreczki z biżuterią. Szczotkę do włosów możesz owinąć w bluzkę. Gdy spakujesz już dno, sprawdź, czy nie dasz rady wcisnąć czegoś po bokach. I nie zapomnij o małych, ukrytych kieszeniach! Na pewno wepchniesz tam np. ładowarkę do telefonu czy laptopa.

5. Kosmetyki w wersji mini

Jest to bardzo istotne z dwóch powodów. Po pierwsze oszczędność miejsca, po drugie ograniczenia bezpieczeństwa pod względem objętości młynów (max 100 ml w butelce!). Dlatego wszelkie kosmetyki kup w wersji miniaturowej, albo przelej z większych opakowań do mniejszych np. buteleczek, pudełeczek czy atomizerów.

6. Grube ubrania zawsze na siebie

Nie jest tajemnicą, że właśnie grube ubrania i buty zajmują najwięcej miejsca. Gdy jest to możliwe, po prostu ich nie bierz, albo weź zamienniki. Zamiast grubej kurtki, zabierz cieńszą kurtkę i bluzę, ewentualnie softshell z polarem. Adidasy spokojnie mogą zastąpić trampki.

Ale wiadomo mus to mus. Kiedy musisz już spakować grube rzeczy i buty, koniecznie załóż je na siebie i wejdź do samolotu z ubiorem „na cebulkę”. Na pokładzie możesz się przebrać.

7. Nie wypychaj plecaka po same brzegi

A już na pewno nie rób tego przed wylotem na urlop! Jeżeli zamierzasz kupić sobie i rodzinie prezenty, to możesz mieć nie lada problem z pakowaniem w drodze powrotnej i stanie na tym, że wrócisz z dodatkową siatką, za którą będzie trzeba zapłacić. Zawsze warto zostawić trochę wolnego miejsca. Choćby również po to, gdy będzie trzeba dopakować coś niespodziewanego na ostatnią chwilę. Pod presją czasu możemy nie spakować się tak samo jak poprzednim razem.

Daj znać w komentarzach, jeżeli masz jakieś swoje sprawdzone triki na pakowanie się w bagaż podręczny.

Mam nadzieję, że po zastosowaniu tych rad, latanie z bagażem podręcznym nie będzie już dla Ciebie problemem i dzięki temu skorzystasz z większej ilość okazji, zwiedzając więcej świata. Jeżeli masz jakieś pytania czy uwagi, napisz je w komentarzu, albo skontaktuj się ze mną na priv albo na maila kontakt@travelhero.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *