Jak tanio dostać się do Berlina, Pragi, Wilna, Budapesztu i Wiednia?

Specjalnie dla Was opisałem sposoby na to jak tanio dostać się z Polski do Berlina, Pragi, Wilna, Budapesztu i Wiednia. Teraz, gdy zobaczycie promocję lotniczą ze wskazanych miast, nie będziecie musieli się obawiać, że stracicie majątek na dojazd lub dolot. Czasami warto rozpocząć podróż w ten sposób, czasami też nie. Po szczegóły, zapraszam do artykułu.

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, regularnie publikuję na stronie promocje lotnicze z wylotami z zagranicznych miast. Mam tu na myśli szczególnie Berlin, Wilno, Pragę, Budapeszt,  czy Wiedeń. Ceny lotów w wymarzone zakątki niejednokrotnie są dużo bardziej atrakcyjne od połączeń z polskich lotnisk. Mimo to pojawiają się opinie, że w sumie po co o tym informować, jak tu trzeba najpierw dojechać i na pewno nikomu się nie będzie chciało i nikt nie skorzysta.

Rzeczywistość jest inna. Takie okazje cieszą się naprawdę dużą popularnością i warto wziąć je bardzo poważnie pod uwagę przy planowaniu urlopu. Jeżeli naprawdę chcecie tanio podróżować i wydawać dosłownie grosze na bilety lotnicze, musicie być elastyczni. Elastyczni zarówno w kwestii terminu jak i miasta, w którym rozpoczniemy podróż. Nie ważne, czy będzie to Polska czy któryś z krajów sąsiadujących. Musicie być przygotowani. Inaczej koło nosa przejdą Wam naprawdę fajne okazje na wymarzone podróże.

Oczywiście nie zawsze jest to opłacalne. Jeżeli planujemy podróżować w Europie, nie opłaca nam się szukać okazji z Amsterdamu czy Londynu. Natomiast, jeśli w grę wchodzi Azja czy obie Ameryki, wówczas warto rozważyć dolot.

Zniechęcają Was z wyloty z lotnisk zagranicznych? Obawiacie się, że koszty dojazdu pochłoną dużą część budżetu, a czasem nawet przewyższą cenę upolowanej promocji? Spróbuję położyć kres tym wątpliwościom.

Poniżej przedstawiam najlepsze i najtańsze sposoby na dotarcie do Berlina, Wilna, Pragi i Budapesztu.

Jak dostać się do Berlina?

Najtańszym rozwiązaniem może być podróż autokarem firmy Flixbus. Obecnie dostępne są połączenia ze Szczecina za 30 PLN, Krakowa, Wrocławia i Poznania za 39 PLN oraz z Warszawy za 50 PLN. Niektóre busy zatrzymują się bezpośrednio przy lotnisku Berlin Schoenefeld.

Niezła i tania opcja to także samolot. Na pokładzie linii Ryanair polecimy z Krakowa czasem nawet za 58 PLN, natomiast z Warszawy mogą nas zabrać easyJet i LOT.

Można też pojechać pociągiem, które kursują m.in. z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska i Bydgoszczy. Ceny wahają się w granicach 14 – 25 euro, jeżeli kupimy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem.

Polecamy także skorzystać z serwisu BlaBlaCar. Kierowcy oferują przewóz z Warszawy i Krakowa za 70 PLN, z Wrocławia już za 44 PLN, z Poznania za 34 PLN, a ze Szczecina nawet za 17 PLN.

ZAŁÓŻ KONTO W SERWISIE BLABLACAR

Zdecydowanie polecamy skusić się na wylot z Berlina, bo dobrych okazji naprawdę nie brakuje. Można było chociażby dorwać Majorkę za… 9 PLN , Wenecję za 43 PLN , Wyspy Kanaryjskie za 86 PLN , Portugalię za 34 PLN. A z bardziej odległych destynacji: Panama za 1689 PLN, Brazylia za 1678 PLN, Tajlandia za 1552 PLN czy Australia za 1879 PLN.

Sprawdź najnowsze promocje lotów z Berlina 

Jak dostać się do Pragi?

Kolejny raz dobre połączenia oferuje Flixbus. Z Wrocławia pojedziemy nawet za 39 PLN, z Krakowa za 47 PLN, z Warszawy za 43 PLN, z Poznania za 49 PLN, z Gdańska za 60 PLN (ale 14 godzin jazdy może być tu męczące).

Z Krakowa możemy dolecieć do stolicy Czech Ryanairem, a cena to 78 PLN w obie strony.

Ponadto z Krakowa jeżdżą do Pragi pociągi Leo Express. W promocji można złowić bilety nawet za 19 PLN. Z kolei kolejowe połączenia z Warszawy to wydatek około 81 PLN.

BlaBlaCar z Krakowa będzie nas kosztował od 70 PLN, z Katowic – od 50 PLN, Wrocławia 40 PLN, z Warszawy 80 PLN.

ZAŁÓŻ KONTO W SERWISIE BLABLACAR

Praga, oprócz bycia wyjątkowym miastem, oferuje naprawdę dobre promocje. Kilka przykładów: Indie za 1194 PLN, Tajlandia za 1438 PLN, Nowa Zelandia za 2380 PLN, Dominikana za 1477 PLN, czy Malediwy za 1954 PLN.

Sprawdź najnowsze promocje lotów z Pragi

Jak dostać się do Wilna?

W przypadku urokliwej stolicy Litwy sprawdza się transport autobusowy. Prym wiedzie firma Ecolines, która posiada w ofercie połączenia z m.in. Warszawy, Gdańska, Łodzi, Krakowa czy Suwałk. Ceny biletów zaczynają się od 28 PLN. Z Suwałk i Warszawy kursuje jeszcze autobus przewoźnika LuxExpress.

Samolotem tanio można czasami dostać się z Gdańska (za 78 PLN w obie strony w promocji). Koszt podróży lotniczej w jedną stronę z Warszawy to 125 PLN.

Opcją wartą rozważenia jest kolej, Pociągi z Warszawy Centralnej do Wilna kursują codziennie. Za bilet trzeba zapłacić między 100 a 150 PLN. Czas trwania podroży to 10 – 16 godzin.

BlaBlaCar najtaniej wychodzi z Suwałk (od 29 PLN) i Białegostoku (od 39 PLN), Podróżując z Warszawy wydamy minimum 60 PLN.

ZAŁÓŻ KONTO W SERWISIE BLABLACAR

Wilno nieraz zaskakiwało promocjami. Ostatnia topowa to loty do Nowego Jorku i San Francisco za 991 PLN.

Sprawdź najnowsze promocje lotów z Wilna  

Jak dostać się do Budapesztu?

Do Budapesztu bardzo dobre ceny oferuje Flixbus. Z Warszawy kupimy bilety za 49 PLN, a z Krakowa za 39 PLN.

Ze stolicy tanio dolecimy Wizzarem, nawet za 38 PLN w jedną stronę. Takiego komfortu nie mają mieszkańcy Krakowa, gdzie połączenia linii LOT w jedną stronę to koszt aż 153 PLN.

BlaBlaCar z Krakowa to wydatek najmniej 50 PLN.

ZAŁÓŻ KONTO W SERWISIE BLABLACAR

Budapeszt to naprawdę łowisko świetnych deali. Tajlandia za 1190 PLN, Sri Lanka za 1390 PLN, Meksyk za 1772 PLN– to tylko wybrane super okazje.

Sprawdź najnowsze promocje lotów z Budapesztu 
Jak dostać się do Wiednia?

Wiedeń jest świetnie skomunikowany z polskimi miastami. Bilety na Flixbusa z Warszawy to 49 PLN, z Krakowa tylko 36 PLN. Z Poznania66 PLN.

W promocji linii Laudamotion, można polecieć z Krakowa nawet za 78 PLN. Z Warszawy i Gdańska kursuje Wizzair, a kwota biletów zaczyna się w granicach 146 – 156 PLN w obie strony.

Do stolicy Austrii kursują też pociągi z m.in. Wrocławia i Warszawy. Czas przejazdu to od 7 do 11 godzin. Na bilety wydamy co najmniej 140 PLN (jedna strona).

Ze względu na promocje Wiedeń może być miejscem rozpoczęcia podróżniczych wojaży. Hawaje za 2463 PLN, Los Angeles za 973 PLN czy Kuba za 1540 PLN. Żyć, nie umierać.

Sprawdź najnowsze promocje lotów z Wiednia  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *