#TravelHack 1: Sposób na tanie loty i promocje w Sky Scanner

Jak znaleźć naprawdę tanie loty i promocje w Sky Scanner? Poznaj metodę, dzięki której znajdziesz okazje i bilety w cenach niższych niż mogłoby się wydawać. 

Jesteśmy TravelHero, a to jest seria #TravelHack, gdzie będę prezentował Tobie skuteczne i mało znane sposoby na tanie podróże i obniżenie kosztów wyjazdu. W premierowym odcinku chcę zademonstrować naprawdę dobry patent na wyszukiwanie tanich biletów lotniczych w Sky Scanner. Jeżeli Cie to interesuje, to zapraszam do lektury.

Jak szukać tanich lotów w Sky Scanner?

Zapewne dobrze znasz Sky Scanner .Ta, chyba najbardziej popularna, wyszukiwarka biletów lotniczych, zbiera wszystkie oferty lotów od swoich partnerów (biur podróży, agencji, pośredników, linii lotniczych), a następnie pokazuje je użytkownikom z podziałem na „Najlepsze”, „Najtańsze”, „Najszybsze”. To Ty wybierasz najbardziej interesującą opcję.

Zazwyczaj szukając biletów przez Sky Scanner, korzystamy tylko z polskiej wersji. Niestety nasza odsłona czasami nie pokazuje wszystkich najlepszych i najtańszych ofert lotów, które z kolei są dostępne wyłącznie w niektórych, zagranicznych wersjach Sky Scannera.

Zerknij na przykład:

W polskiej wersji Sky Scannera, lot Qatar Airways z Warszawy do Hanoi kosztuje 1928 złotych.

A teraz przechodzę do szwedzkiej odsłony. Wybieram ten sam lot, te same linie, te same godziny. Cena – 1797 złotych. Czyli 131 złotych taniej niż w polskiej wersji!

Z doświadczenia wiem, że w zależności od wersji Sky Scannera, różnice cen biletów sięgają czasami nawet 300 – 500 złotych! Dużo, prawda? Nie jest to oczywiście żelazna reguła. Nie myśl , że polski Sky Scanner zawsze ma gorsze oferty od zagranicznych. To absolutnie nie jest prawdą. W dużej części przypadków jest zupełnie odwrotnie. Niemniej, gdy szukasz lotów sam, to warto porównać ze sobą kilka wersji Sky Scanner. 

Jak to zrobić samodzielnie? Serwis operuje kilkudziesięcioma odsłonami krajowymi, a przeglądanie każdej z nich zajęłoby sporo czasu. Warto więc poznać te wersje, które rzeczywiście mogą wyświetlić bilety w lepszej cenie od polskiej.Przede wszystkim są to Szwecja, Dania i Norwegia, czasami także Wielka Brytania i Irlandia.

Promocje w Sky Scanner – jak zmienić wersję strony?

Teraz najważniejsza kwestia, czyli zmiana wersji Sky Scanner z polskiej (domyślnej) na taką co wyświetli najlepsze oferty. Są dwa rozwiązania. Pierwsze to wpisanie końcówki domeny wskazującej kraj w pasek adresu przeglądarki. Przykłady: .se (Szwecja), .dk (Dania), .no (Norwegia), .uk (Wielka Brytania), .ie (Irlandia). Po wciśnięciu „Enter” powinna nam się pojawić lista ofert dla wybranej odsłony.

Jeżeli nie zadziała, przechodzisz do drugiego rozwiązania. W prawym górnym rogu strony klikasz przycisk z flagą i w ustawieniach regionalnych zmieniasz kraj / region na ten co Cie interesuje. Potem „Zapisz”” i… gotowe!

Aha. Polajęzyk” i „waluta” lepiej zostawić bez zmian. Jeżeli zmienią się automatycznie, przywróć poprzednie ustawienia. Nie jest to wprawdzie kluczowe, ale chyba łatwiej przeglądać Sky Scanner po polsku niż po szwedzku (chyba, że umiesz szwedzki), a cenę biletów lepiej widzieć we własnej walucie 🙂

Na smartfonie klikasz przycisk menu, po czym szukasz pola zmień język / walutę i wybierasz przycisk z flagą.

Pamiętaj – jeśli polujesz na najniższą cenę, najlepiej przejrzyj kilka wersji Sky Scannera, a potem wybierz najciekawszą ofertę.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Kupując bilet poprzez zagraniczną wersję, może się zdarzyć, że strona partnera Sky Scanner nie będzie dostępna po polsku. Może również nie być opcji płatności w złotówkach. A więc jeżeli nie chcesz stracić dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i przelewem międzynarodowym, warto uzbroić się w kartę i konto walutowe. Na temat płatności w podróży napiszę jednak odrębną serię artykułów. 

Tyle filozofii.

Daj znać w komentarzach i w grupie Łowcy Tanich Lotów jak spisuje się przedstawiona metoda i co o niej myślisz. Napisz pod tym postem, gdy uda Ci się obniżyć koszty podróży albo wypatrzysz dobrą okazję. Podziel się czym tylko chcesz.

Jeżeli chodzi o serię #TravelHack, to będę starał się raz w tygodniu podrzucać niebanalne hacki na tanie podróżowanie i oszczędzanie podczas wyjazdu. Liczę tu również na Twoją pomoc. Jeżeli masz swoje patenty na obniżanie kosztów podróży, pisz na maila kontakt@travelhero.pl , na priv na Facebooku lub w grupie Łowcy Tanich Lotów. Będę wdzięczny za pomoc i na pewno Cie wyróżnię 🙂

Kolejny #TravelHack już za tydzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *