#TravelHack 2: Jak tanio dojechać z lotniska do hotelu?

Dzisiaj podam Ci sposób na tani transport z lotniska do hotelu.  Jeżeli zastosujesz ten patent, zaoszczędzisz trochę pieniędzy. I wcale nie chodzi tu o skorzystanie z komunikacji miejskiej ani taksówek… Zapraszam do drugiego odcinka serii #TravelHack . 

#TravelHack 1:  Sposób na tanie loty i promocje w Sky Scanner

Dojazd z lotniska do hotelu potrafi być problematyczny. Zazwyczaj porty lotnicze położone są daleko od centrów miast, co sprawia, że za transport trzeba wyłożyć relatywnie niemało gotówki. Wiadomo, zawsze najtańszą opcją jest skorzystanie z transportu publicznego, jednak to rozwiązanie, jak każde inne, ma swoje zalety oraz wady. Może się zdarzyć, że wylądujesz późnym wieczorem, kiedy autobusy lub pociągi z lotniska, mają nocną przerwę, a koczowanie na lotnisku nie jest raczej najprzyjemniejszym wyjściem. Poza tym, komunikacja miejska raczej nie zabierze Cie pod samo wejście hotelu. Trzeba będzie dojść na piechotę, albo skorzystać z kolejnego połączenia. Niekiedy może być to męczące, szczególnie po wielogodzinnym locie albo podróży z dziećmi. Oszczędzanie oszczędzaniem, ale niekiedy warto lub nawet trzeba postawić komfort na pierwszym miejscu.

Dlatego w tym odcinku serii #TravelHack podam Ci sposób na tani transport z lotniska samochodem osobowym. Nie mam tu na myśli korzystania z taksówek. Te jak wiesz są najdroższą z możliwych opcji i jeżeli nie chcesz wydać fortuny, to lepiej ich unikaj. Zwłaszcza na lotniskach.

Tani transport z lotniska zapewni Ci aplikacja Uber. Dla niewtajemniczonych – to aplikacja mobilna, w której osoby prywatne oferują swoje usługi przewozowe w cenach dużo niższych od taksówek (podaj przy rejestracji kod „ umj7tk6nue , a otrzymasz 25 zł na pierwszy przejazd). W niektórych rejonach świata mocniejszą pozycję niż UBER mają inne aplikacja. Np. w Azji jest to GRAB (podaj przy rejestracji GRABTRAVELHEROPL, a otrzymasz 30 zł na pierwszy przejazd).

Niestety nawet jeżeli skorzystamy z Ubera lub Graba, to ceny za transport z lotniska mogą nie być atrakcyjne. Dzieje się tak dlatego, że lotniska niekiedy pobierają opłatę za wjazd osób prywatnych. Czasem także sama aplikacja rzuca wyższe ceny, „bo z lotniska musi kosztować więcej”…

Jak więcej temu zaradzić? Wystarczy, że przy wybieraniu miejsca odbioru podasz inny adres niż lotnisko. Może to być np. najbliższa ulica koło lotniska, albo pobliski hotel. Generalnie jakikolwiek punkt orientacyjny, byle nie lotnisko. Jeżeli pinezka ustawia Ci się na lotnisku, koniecznie wpisz adres ręcznie. W tym wszystkim chodzi o to, aby aplikacja nie myślała, że nie jesteś na lotnisku i nie naliczyła dodatkowych opłat.

Podany sposób nie sprawdzi się w przypadku niektórych lotnisk, ale w dużej części może okazać się skuteczny. Przy częstych podróżach, można zaoszczędzić naprawdę niezłą sumkę, którą zamiast oddawać na transport, możesz wydać na atrakcje na miejscu.

Daj znać co myślisz o tym sposobie. Będę wdzięczny za Twoją opinię. Jeżeli uważasz, że ta porada może przydać się Twoim znajomym, udostępnij link na swoim profilu albo wyślij do znajomych. Niech oni również wiedzą jak zaoszczędzić 🙂

Jeżeli masz jakieś swoje sprawdzone sposoby na oszczędzanie w podróży, koniecznie daj znać. Zrobię na ten temat odcinek #TravelHack i z pewnością o Tobie wspomnę. To byłoby na tyle. Kolejna odsłona #TravelHack już za tydzień. Poznacie kolejny sposób na tanie podróżowanie i oszczędzanie podczas wyjazdu.

One Comment on “#TravelHack 2: Jak tanio dojechać z lotniska do hotelu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *