travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

Gdzie warto jechać na wakacje w 2022 roku
Turystyka

Gdzie warto jechać na wakacje w 2022 roku?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dobrze więc zacząć poszukiwania ciekawego miejsca na spędzenie urlopu. Ze względu na to, że w Polsce pogoda bywa niezwykle kapryśna, wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę. Co zatem proponujemy? Z pewnością warto rozważyć wyjazd na Bałkany. Wspaniałe widoki, ciepła pogoda, interesująca architektura oraz smakowita kuchnia sprawiają, że chce się tam wracać.

Wakacje w Chorwacji dla miłośników urokliwych uliczek i malowniczych plaż

Zacznijmy od tego, że wakacje w Chorwacji okażą się rajem dla osób kochających widoki niczym z pocztówek turystycznych. To kraj, w którym cudowne krajobrazy otaczają nas z każdej strony. Należą do nich góry niemal przechodzące bezpośrednio do morza oraz wszelkie miasteczka położone u ich stóp. Góry i morze tuż obok siebie robią wyjątkowe wrażenie. Dodatkowo Chorwację wyróżnia mnogość wysp. Ma ich ponad tysiąc! Na każdej z nich panują nieco odmienne warunki przyrodnicze oraz turystyczne, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do najpopularniejszych z nich należą wyspy Krk na północy oraz Brač i Hvar położone na środkowym Adriatyku.  

Podczas wakacji w Chorwacji z niemal każdej strony otacza nas wyjątkowa roślinność. To bardzo zielony kraj, w którym królują cyprysy, drzewa oliwne, agawy oraz sosny. Nie brakuje również drzew owocowych, takich jak figowce. Oko cieszą też bujnie rosnące kwiaty – oleander, lawenda czy bugenwilla. Wszechobecne są również palmy. Odwiedzając Chorwację, warto także poświęcić nieco czasu na zwiedzanie zabytków. Wiele z nich wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co polecamy? Z pewnością Pałac Dioklecjana w Splicie, Starówkę w Dubrovniku, Zamek w Čakovcu czy Amfiteatr w Puli. Poza tym w Chorwacji nie brakuje naprawdę pięknych, niewielkich miasteczek z własną historią i atrakcjami.

Nie tylko Chorwacja! Co jeszcze zobaczyć na Bałkanach?

Oczywiście wakacje w Chorwacji to tylko jedna z propozycji. Równie atrakcyjna lokalizacja to Czarnogóra, w której zyskujemy dostęp do lazurowego wybrzeża Adriatyku. Ponadto właśnie tutaj znajdziemy jedne z najwspanialszych bałkańskich plaż. Poza tym Czarnogóra obfituje w zatoczki oraz wysepki o niezrównanym uroku. Warto zainteresować się również wycieczką do Bośni i Hercegowiny. Wiele do zaoferowania ma tutaj Sarajewo z meczetami, pałacami oraz cerkwiami. Miejscowe przysmaki to kolejna zaleta tego obszaru. Osoby liczące na zwiedzanie górzystych terenów, z pewnością docenią uroki Albanii. Także tutaj można zrelaksować się na wspaniałym wybrzeżu.

Bałkany to atrakcyjny cel podróży również dla turystów lubiących poznawać kulturę i historię państw. Mowa tu zwłaszcza o Bułgarii oraz jej stolicy, Sofii, w której znajdują się liczne cerkwie, meczety, ale też galerie sztuki.

Niezapomniane wakacje w Chorwacji lub innym kraju bałkańskim można zarezerwować za pośrednictwem biura podróży Rego-Bis. Pod adresem https://www.rego-bis.pl przedstawiono wiele atrakcyjnych ofert turystycznych dotyczących rozmaitych miejsc. Zachęcamy do ich sprawdzenia!