travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

sposoby na tłustą cerę
Uroda

Najlepsze sposoby na tłustą cerę!

Skóra z tendencją do przetłuszczania jest wymagająca i problematyczna. Poznaj proste sposoby na tłustą cerę i uporczywe świecenie twarzy!

Charakterystyka cery tłustej

Tłusta skóra jest lepka w dotyku i błyszcząca (zwłaszcza w tzw. strefie T – na czole, nosie i brodzie). Taki stan rzeczy wynika z nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Przyczyną tłustej cery mogą być również zaburzenia hormonalne. Wówczas należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem, zaś pielęgnację dostosuje ci kosmetolog.
Jednak jeżeli problem z tłustą skórą nie wynika z przyczyn chorobowych można próbować ratować się domowymi sposobami na tłustą cerę, a co najważniejsze naturalnymi sposobami! Dlatego zamiast udać się do drogerii kosmetycznej, sprawdź jakie cenne zasoby kryją twoje szafki kuchenne!

Charakterystyka cery tłustej

Poznaj trzy sposoby na tłustą cerę i powitaj promienną, zdrową skórę!

Rumiankowy tonik
Wystarczy ze w szklance wrzącej wody zaparzysz herbatkę rumiankową (dostępna w aptekach i wielu sklepach spożywczych). Po przestudzeniu przemyj oczyszczoną skórę twarzy. Tonik domknie pory skóry i zapobiegnie powstawaniu kolejnych stanów zapalnych.

Delikatny peeling owsiany
Trzy łyżki stołowe płatków owsianych zalej wrzącą wodą. Odczekaj aż mikstura trochę przestygnie. Następnie wykonaj delikatny masaż twarzy powstałą papką. Taki peeling jest delikatny dla skóry, oczyści ją i przygotuje na wchłanianie składników odżywczych z kolejnych etapów pielęgnacji.

Maseczka węglowa
Trzy kapsułki węgla aktywnego wymieszaj z łyżką wody bądź jogurtu naturalnego. Maseczkę rozprowadź na skórze twarzy i odczekaj ok. 15 min, następnie opłucz twarz obficie ciepłą wodą. Na koniec nanieś ulubiony krem pielęgnacyjny. Węgiel ma zdolność absorbowania tłuszczu oraz wszelkich zanieczyszczeń, dlatego idealnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej.

Czego warto unikać w pielęgnacji tłustej cery?

Skóra tłusta na pewno nie polubi się z silnymi detergentami myjącymi i inwazyjnymi peelingami. Takie działania mogą podrażniać skórę i wywołać odwrotny do zamierzonego efekt – skóra będzie chciała odbudować swą barierę ochronną i wyprodukuje jeszcze więcej sebum! Ponadto, uważaj na produkty zapychające pory skóry. Kosmetyki do makijażu zawierają wiele składników zapychających. Stawiaj na delikatny make up i korzystaj z produktów zawierających naturalne składniki. Pamiętaj o dokładnym i wnikliwym czytaniu składów kosmetyków, których zamierzasz użyć. Niektóre produkty zawierają składniki, które mogą pogorszyć stan twojej cery i zaburzyć jej gospodarkę lipidową.