travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

szczotkowanie na sucho efekty
Uroda

Szczotkowanie ciała na sucho – co to takiego?

Przy codziennej pielęgnacji ciała nie należy się ograniczać do ciągłego wykonywania dokładnie tych samych zabiegów. Od czasu do czasu powinnaś wystawić swoją skórę na działanie zupełnie innych bodźców. Jeżeli do tej pory pozbywałaś się martwego naskórka wyłącznie poprzez stosowanie drogeryjnych peelingów mechanicznych czy domowych scrubów wykonywanych z soli bądź fusów zaparzanej kawy, teraz spróbuj wykorzystać do tego celu masaż szczotką na sucho. Ten zabieg, w którym Polki wprost się zakochały, został mocno zainspirowany azjatyckimi rytuałami pielęgnacyjnymi. A jak sama dobrze wiesz, to właśnie Azjatki chwalą się zwykle najwspanialszym wyglądem. Jeżeli wciąż tego nie wiesz, spójrz tylk ona szczotkowanie na sucho efekty. Są one niesamowite! Sekret perfekcyjnej urody często tkwi właśnie w pielęgnacji opartej na metodach naturalnych i rezygnacji z używania chemicznych kosmetyków. Zamiast sięgać po kolejny tradycyjny peeling, w którym znajdziesz nieraz wręcz całą tablicę Mendelejewa, lepiej zainwestuj te pieniądze w szczotkę z naturalnego włosia i sięgaj po nią codziennie – przed każdą kąpielą lub prysznicem – a twoja skóra z dnia na dzień będzie prezentować się coraz atrakcyjniej!

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho przeprowadzane jest wyłącznie przy pomocy jednego prostego narzędzia, czyli właśnie specjalnej szczotki do masowania skóry. Nie używasz niczego więcej. Nie musisz kupować kolejnych nowych produktów kosmetycznych czy sięgać chociażby po naturalne oliwki – jest to wręcz niewskazane. Oczywiście niektóre kobiety, zwykle te zmagające się ze skórą wrażliwą, przed sięgnięciem po szczotkę wsmarowują w ciało jakiś olejek, by zapewnić sobie lepszy poślizg, ale jednak szczotkowanie przeprowadzone bez dodatkowych kosmetyków działa dużo lepiej. Masaż ma być wykonywany na sucho. To jedyna kluczowa zasada, której za każdym razem musisz się trzymać. Oczywiście gdy szczotkowanie zostanie już zakończone, a ty pod prysznicem spłuczesz cały starty naskórek, wolno ci sięgnąć po jakiś mocniejszy produkt nawilżający. Balsam wtarty w ciało po szczotkowaniu zadziała na nie znacznie lepiej niż normalnie!

Szczotkowanie na sucho – efekty

Szczotkowanie na sucho efekty pojawią się już po dwóch tygodniach regularnie przeprowadzanych zabiegów. Zajmuj się tym szczotkowaniem każdego dnia lub przynajmniej co drugi dzień – bądź w tym systematyczna. Zabieg naprawdę nie musi trwać długo, aby korzystnie zadziałał na ciało. Początkowo warto właśnie szczotkować skórę krócej niżeli przez dwie minuty, aby ją do tego szczotkowania przyzwyczaić.