travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

metabolizm co to
Zdrowie

Jak przyspieszyć metabolizm – kilka praktycznych sposobów

Jeśli przemiana materii działa na najwyższych obrotach, nie trzeba specjalnie się wysilać, by utrzymywać niską i prawidłową masę ciała. Metabolizm co to? Jest to zbiór wszystkich procesów i mechanizmów zachodzących w organizmie. To właśnie wskutek nich organizm przepala kalorie, bo zużytkowuje je do produkcji energii niezbędnej do przeprowadzania tychże procesów. Co jednak mogą poczynić osoby, które wskutek stosowania niskokalorycznych diet lub głodówek spowolniły swoją przemianę materii? Otóż mogą ten metabolizm podkręcić. A jak to zrobić, radzimy poniżej.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm? Na pewno warto zadbać o obniżenie poziomu stresu w ciągu dnia. Metoda wydaje się dziwna czy wręcz kontrowersyjna, ale rzeczywiście działa. Stres nie jest dobry ani dla zdrowia, ani dla sylwetki. Może on bowiem wyraźnie spowolnić tempo przemiany materii, zwłaszcza gdy jest naprawdę silny i utrzymuje się dłużej niż przez kilka dni, a wręcz bezustannie trwa, a człowiek przez niego musi żyć w stanie ciągłego napięcia. Stres wzmaga też uczucie głodu. Współczesny człowiek ma bowiem tendencję do pocieszania się i uspokajania jedzeniem, zwłaszcza tym mocno słodkim, obfitującym w tłuszcz i zarazem wysokokalorycznym. Warto więc znaleźć swój własny sposób na ukojenie nerwów. Mogą nim być spacery, medytacja, joga czy spotkanie z bliskim znajomym. Naprawdę nie trzeba poprawiać swojego nastroju kolejną tabliczką czekolady, paczką chipsów czy lampką wina.

Wiedzą, metabolizm co to właściwie jest, łatwo można też wywnioskować, że pewne produkty spożywcze będą w stanie go podkręcić. A także i napoje! W celu przyspieszenia przemiany materii warto dosłownie każdego dnia sięgnąć po przynajmniej jedną filiżankę naturalnej zielonej herbaty. Jest to wspaniały preparat na przyspieszenie metabolizmu, który działa podobnie do kawy, tyle że ma mniej skutków ubocznych (niemalże nie ma ich wcale!). W zielonej herbacie występuje związek o nazwie teina. Jest to dokładnie to samo, co kofeina (podstawowy i najważniejszy składnik kawy), tyle że inaczej się ją nazywa. A ta właśnie substancja świetnie przyspiesza metabolizm. Jeżeli ktoś nie przepada za smakiem zielonej herbaty, może więc zastąpić ją po prostu zwykłą kawą.

Aktywność fizyczna

Ostatnia już rada – aktywność fizyczna. Nie musi być wymyślna czy wymagająca, by zadziałała niczym apteczny preparat na przyspieszenie metabolizmu. Czasami te proste zmiany dają najlepsze efekty. Zamiast więc dojeżdżać do pracy autem czy tramwajem, wystarczy przerzucić się na rower lub chodzić pieszo.