travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

Luksusowe jachty motorowe
Lifestyle

Czy warto inwestować w luksusowe jachty motorowe?

Rejs statkiem bądź jachtem w kierunku zachodzącego słońca to marzenie wielu, lecz do tej pory spełniało się tylko w przypadku nielicznych. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że jachty to łodzie zarezerwowane wyłącznie dla bogaczy takich, jak celebryci i prezesi ogromnych korporacji. W polskich realiach kupno jachtu wręcz graniczyło z cudem. Czy rzeczywiście własny jacht to mrzonka? Czy można go nabyć tańszym kosztem? Poniższy tekst powinien wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Czy jacht musi kosztować krocie?

Zasadniczo ceny nowych jachtów z wszelkimi możliwymi udogodnieniami klarują się w granicach wartości dobrej klasy samochodów. Można jednak tak rozwiązać sprawę, aby znacząco obniżyć horrendalne ceny i cieszyć się łódką za sensowne pieniądze. Używane łodzie motorowe, które są na chodzie mogą zapewnić taki sam poziom komfortu i przyjemności, co najbardziej innowacyjne, nowiutkie łodzie. Trzeba tylko wyszukać atrakcyjne oferty. Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą, gdyż czasem bardzo niska cena jachtu skusi nabywcę, a potem okazuje się, że drugie tyle trzeba włożyć w naprawę łodzi. Niektóre łodzie kabinowe z drugiej ręki są już zbyt przestarzałe lub nadszarpnięte zębem czasu, by opłacalna była ich konserwacja. Jeśli ktoś nie ma zamiaru kupować jachtu na własność, zawsze może skorzystać z oferty wypożyczalni. Luksusowe jachty motorowe można wypożyczyć na czas urlopu lub świętowania jakiejś ważnej uroczystości, jak np. rocznica ślubu. Niespodzianka w postaci rejsu wspaniałą łodzią będzie stanowiło niesamowite i wzruszające zaskoczenie dla bliskiej osoby.

Jachty kabinowe – dlaczego warto nimi pływać?

Jachty stanowią coś na kształt domu na wodzie. Te najlepsze modele są kompleksowo wyposażone. Znajdują się w nich kuchnie, łazienki oraz kabiny sypialniane. Na jachcie można spędzić sezon bądź zamieszkać na dłużej. Choć może nie jest to dobra opcja dla osób cierpiących na lęki klaustrofobiczne, to jednak dla większości użytkowników spanie na jachcie oznacza przygodę życia. Nawet, jeśli nie wypływa się na pełne morze, a jedynie kotwiczy w porcie lub jego bliskiej odległości, przeżycia są godne pozazdroszczenia. Współczesne jachty zapewniają pełną wygodę, a ich delikatne kołysanie działa kojąco i uspokaja. Bezpośrednio z jachtu można łowić ryby lub opalać się. Można również zaprosić przyjaciół na wspólny rejs. Posiadanie jachtu to frajda zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych użytkowników.

Największe zalety nowoczesnych jachtów

Pływając własnym jachtem nie trzeba wynajmować hoteli i pensjonatów. Odpadają zatem koszty związane z noclegami. Na łodzi można jeść, spać i odpoczywać. Jacht stanowi mobilny środek lokomocji wodnej, dzięki któremu codziennie można przebywać w innej miejscowości. W ten sposób można zwiedzić całe Mazury lub wybrzeże. Pływając jachtem, nie jest się od nikogo zależnym. Jeśli warunki atmosferyczne są niesprzyjające można je bezpiecznie przeczekać w porcie. Jacht zdecydowanie podnosi samoocenę i wrażenie prestiżu.