travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

Kolonie dla dzieci w 2023 roku.
Turystyka

Kolonie dla dzieci w 2023 roku. Czym różnią się od tych organizowanych w latach 90.?

Współcześni 30-40 latkowie doskonale pamiętają wyjazdy kolonijne organizowane w latach 90. XX wieku. Dziś sami są rodzicami i zastanawiają się, czy aby na pewno warto posłać pociechę na taki wyjazd. Wątpliwości mają przede wszystkim osoby, które niezbyt sympatycznie wspominają własne kolonie. Warto zatem wiedzieć, że kolonie dla dzieci organizowane w 2023 roku są zupełnie innymi imprezami, tak pod względem programu, jak i jakości wypoczynku. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Kolonie tematyczne

Podstawowa różnica między koloniami organizowanymi dziś a tymi z lat 90. XX wieku polega na tym, że obecnie dominują imprezy tematyczne. Oznacza to, że cały program wyjazdu jest skupiony wokół danej tematyki. Tym samym kolonie stanowią szczególnie dużą atrakcję dla młodych ludzi, którzy mają jakąś pasję i chcą ją realizować i rozwijać także podczas wakacyjnego wyjazdu.

W ofertach organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej znajdziemy m.in. kolonie sportowe, Pokemon, Harry Potter, piłkarskie, artystyczne, taneczne, chillout i wiele więcej.

Program wypełniony po brzegi

Kolonie organizowane kilkadziesiąt lat temu, nie ma się co oszukiwać, były dość nudne. Młodzi ludzie w większości musieli sami organizować sobie czas, poza nielicznymi aktywnościami pod nadzorem wychowawców. Dziś wygląda to zupełnie inaczej.

Program współczesnych kolonii jest zaplanowany w najmniejszym szczególe, dzięki czemu nie dość, że dzieci nie będą narzekać na nudę, to jeszcze rodzice mogą ocenić, czy aby na pewno dana impreza wpisze się w zainteresowania pociechy.

Większy wybór miejsc, w których odbywają się kolonie

W latach 90. XX wieku zdecydowanie dominowały kolonie nad morzem, ewentualnie w górach. Dziś wybór lokalizacji jest o wiele większy. Młodzi ludzie mogą spędzić wakacje w popularnych kurortach nad Bałtykiem, pod Tatrami, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, nad jeziorem na Mazurach czy w innych atrakcyjnych regionach kraju.

Dużo wyższy standard pobytu

Współczesne ośrodki kolonijne w latach 90. XX wieku mogłyby uchodzić za hotele, a co najmniej za pensjonaty. Standard pobytu jest na o wiele wyższym poziomie. Koloniści mają do dyspozycji prywatne łazienki w pokojach, pełne wyżywienie, w tym dopasowane do potrzeb alergików czy dzieci będących na specjalnej diecie, nowoczesne zaplecze sportowe i rozrywkowe, często prywatną plażę itd. W takich ośrodkach aż chce się wypoczywać.

Większy wybór organizatorów kolonii dla dzieci

Dziś na rynku znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Dzięki temu wybór imprez jest o wiele większy, a dodatkowo rodzice mogą kierować się różnymi kryteriami, jak doświadczenie organizatora, jego renoma, oczywiście ceny wyjazdów kolonijnych czy dodatkowe usługi – np. wyjazdy z różnych miejscowości, wycieczki w cenie imprezy itd.

Znajdź kolonie dla Twojego dziecka

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, że warto posłać dziecko na kolonie w jakieś atrakcyjne miejsce, to zacznij od znalezienia odpowiedniej imprezy – głównie pod kątem jej motywu przewodniego, który powinien wpisywać się w zainteresowania pociechy.

Ważny jest również wybór organizatora kolonii. Postaw na doświadczoną, dobrze ocenianą przez innych rodziców firmę, zatrudniającą wykwalifikowaną, zaangażowaną kadrę wychowawców. Świetne oceny zbiera Kogis, czyli renomowany organizator turystyki dziecięcej i młodzieżowej, z którego ofertą zapoznasz się na stronie internetowej kogis.pl.