travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

Jak myć włosy blond
Lifestyle

Jak myć włosy blond, by ich nie uszkodzić?

Blond włosy choć piękne wymagają dokładnie dopasowanej pielęgnacji. Podatne na uszkodzenia, rozjaśniane włosy, szczególnie o bardzo jasnym odcieniu należy myć i odżywiać z pomocą kosmetyków o wyjątkowo delikatnym składzie.

Mycie włosów blond – detale mają ogromne znaczenie

Sposób mycia blond włosów może mieć istotny wpływ na ich kondycję, dlatego przy doborze kosmetyku oraz sposobu i częstotliwości mycia włosów ważne są szczegóły. Mycie włosów blond powinno zagwarantować ich dokładne oczyszczenie z nagromadzonych osadów, powstających na włosach każdego dnia. Blond włosy rozjaśnione, które mogą mieć uszkodzoną strukturę przyjmą zanieczyszczenia w głąb łusek włosowych. Stosując letnią wodę oraz delikatny szampon warto umyć włosy dwukrotnie. Szampon nałóż na dłoń i wmasuj delikatnie w skórę głowy, nie pocieraj włosów. Osuszaj delikatnie ręcznikiem. Unikaj gorącego powietrza suszarki i stylizacji na gorąco. Jeśli ją wybierasz, użyj kosmetyku, zwiększającego termoochronę. 

Jak wybrać szampon do włosów blond?

Wybór szamponu do włosów blond, będącego podstawą ich oczyszczenia i pielęgnacji ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Warto wybrać produkt o lekkiej, delikatnej formule i prostym składzie. Jak wybrać szampon do włosów blond, który nie obciąży i nie podrażni pasm? Zaufaj liniom, dedykowanych do włosów jasnych i rozjaśnionych. Taki szampon dokładnie, a jednocześnie bezpiecznie oczyści skórę głowy, a włosom nada lekkość, blask i widoczne odżywienie. Po jego zastosowaniu kosmyki będą doskonale przygotowane na pielęgnację. Jeśli zdecydujesz się na stosowanie szamponu, odżywki i maski z tej samej serii zadbasz o włosy blond kompleksowo. 

Włosy blond po myciu – co stosować do pielęgnacji?

Podobnie jak delikatne, ale skuteczne oczyszczanie, w dbałości o doskonałą kondycję włosów blond liczy się odżywienie. Pasma, narażone na osłabienie w wyniku rozjaśniania, kontaktu ze słońcem, zanieczyszczeniami lub częstą stylizacją powinny mieć możliwość starannie dobranej regeneracji. Doskonale sprawdzi się tu kwas hialuronowy, który na włosy działa regenerująco, odżywczo i naprawczo. Skuteczne preparaty nie obciążają struktury włosów, a dbają o jej odbudowę. Wybieraj odżywki i maski o lekkiej formule i nie stosuj ich w nadmiarze. W dbałości o efekty liczy się regularność i codzienne, dobre nawyki. Zwróć uwagę na ochronę włosów przed warunkami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym latem i mroźnym wiatrem zimą. Unikaj chlorowanej i słonej wody, a jeśli korzystasz z kąpieli w morzu i na pływalni obowiązkowo umyj włosy oczyszczającym szamponem po atrakcjach.

Jak często myć włosy blond?

Częstotliwość mycia włosów zależy od ich typu oraz indywidualnych potrzeb. Jeżeli Twoje włosy są przetłuszczające się, prawdopodobnie będziesz myc je codziennie lub co drugi dzień. Włosy blond suche i mocno przesuszone możesz myć trochę rzadziej i pomiędzy myciem regularnie stosować olejowanie. Ważne, aby przy myciu stosować delikatny szampon do włosów blond, letnią wodę i unikać suszenia ich suszarką, zwłaszcza przy użyciu ciepłego strumienia powietrza. Po każdym myciu stosuj pielęgnację odbudowującą i nawilżającą. Włosy o ciemnym odcieniu blondu będą mniej podatne na uszkodzenia od cienkich, zmatowionych, jasnych blondów. 

Materiał zewnętrzny