travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

mata do akupresury opinie
Rekreacja

Mata do akupresury

Czym jest mata do akupresury? Jest to niejako forma masażu nie tylko pleców (co jest najbardziej standardowym podejściem każdego z użytkowników maty) ale również stóp, brzucha a nawet pośladków. Na samym początku użytkowania zaleca się ułożenie maty na miękkim podłożu oraz stosowanie jej w ubraniu aby powoli i stopniowo przyzwyczajać ciało do nowego typu nacisku. Możliwe jest zastosowanie mat z plastikowymi kolcami jak i igłami, w zależności od progu bólu osoby używającej.
Cena takich mat jest dosyć rozbieżna w zależności od producenta jak i jej wielkości i mieści się w przedziale od 50 do nawet 1000 zł.

Mata do akupresury

Opinie o matach według lekarzy


Mata do akupresury opinie:
Według opinii lekarzy maty do akupresury dzięki stosowaniu ich nawet kilkanaście minut dziennie potrafią zredukować problemy zdrowotne i niwelować uczucie stresu oraz poprawić poziom dotlenienia mięśni jak i przepływu krwi. Jednak nie jest metodą bez wad, jedną z nich jest powtarzanie sesji w celu uzyskania trwalszych i zadowalających efektów.
Opinie użytkowników różnych rodzajów mat zapewniają, że stosowanie takiej formy masażu ciała pozwala na zmniejszenie dolegliwości kręgosłupa, co przełożyło się bezpośrednio na ich komfort życia codziennego, bez bolących pleców oraz zmniejszonej częstotliwości migren. Wielu pacjentów profesjonalnych zabiegów akupunktury i akupresury podzieliło się swoimi opiniami na temat domowego stosowania mat do akupresury chwaląc je za swoją dostępność oraz efekty takiej domowej terapii. Według nich terapia ta uśmierzyła ból kręgosłupa, pozwoliła na zredukowanie ilości przyjmowanych leków co w konsekwencji chroni wątrobę i nerki, oraz terapia stała się ich domowym rytuałem na relaks i odstresowanie po długim dniu. Niektórzy użytkownicy zauważyli nawet postawę w postawie ciała po dłuższym stosowaniu tej metody masażu. Inną często zauważalną opinią lub bardziej poradą użytkowników jest zakup maty z poduszką w zestawie co umożliwia więcej opcji masażu i pozycji. Warto również rozważyć zainwestowanie w opcję bardziej kosztowne ze względu na uzyskane certyfikaty bezpieczeństwa oraz gwarancję daną przez producentów, jednak większość z użytkowników uważa że tańsze zamienniki działają równie dobrze.
Należy jednak pamiętać, że mata do akupresury nie jest dla każdego, jednak warto samemu przekonać się o jej działaniu i zadecydować czy taka forma masażu przyniesie zbawienny skutek w naszym życiu. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania maty do akupresury są: infekcje bakteryjne i wirusowe, ciąża, nowotwory, stan po przebytym zawale serca, zmiany skórne takie jak grzybica lub wysypki.