travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

ćwiczenia na trampolinie
Rekreacja

Jak prawidłowo ćwiczyć na trampolinie?

Każdy człowiek pragnie posiadać wysportowaną i zdrową sylwetkę. Nie wszyscy ludzie mają jednak odpowiednią motywację do utrzymania wymarzonej figury. Wielu z nich po chwilowym sukcesie wraca do złych nawyków. Dobrym pomysłem jest uprawianie sportu. Sport pomoże nam zadbać o regularność. Istnieje wiele dyscyplin sportowych. Ciekawym zajęciem jest bez wątpienia ćwiczenie na trampolinie.
Skoki na trampolinie sprawią, że człowiek będzie wstanie uzyskać wymarzoną sylwetkę. Spowodowane jest to tym, że podczas wykonywania akrobacji i skoków na trampolinie zostają spalone niepotrzebne kalorię. Poza tą oczywistą zaletą wszystkie mięśnie naszego ciała pracują co sprawia, że rozwijają się i są silniejsze. Ćwicząc na trampolinie możemy słuchać ulubionej muzyki i się relaksować. Treningi na przyrządzie nie są dzięki temu monotonne i są dobrym treningiem. Badania udowodniły, że 10-minutowe wykonywanie ćwiczeń na trampolinie jest równe 30 minut biegu. Jeszcze inną zaletą jest bezwątpienia dobra zabawa.

Jak prawidłowo ćwiczyć na trampolinie?

 Dobra rozgrzewka przed treningiem to podstawa!


Przed przystąpieniem do treningu ważne jest ułożenie planu treningowego oraz rozgrzewka. Dobrze wytrenowane mięśnie są mniej podatne na przykre kontuzje. Koniecznie jest więc przed każdym treningiem kilkuminutowa rozgrzewka. W pierwszych treningach warto wybrać instruktora, który przedstawi nam technikę skoków. Wyjaśni, że wysokość skoków nie jest najważniejsza, a odpowiednie odbicie. Prawidłowy skok odbywa się przy lekko ugiętych kolanach oraz wypchniętych biodrach. Dla zwiększenia efektu warto spiąć mięśnie brzucha oraz dolne partie ciała podczas skoku. Umożliwi to pracę większej ilości mięśni. Stosując wszystkie rady można teraz zacząć ćwiczenia na trampolinie. Jednym z ćwiczeń jest skakanie w miejscu przy wyprostowanych nogach. Na początku wyskoki są na niewielką wysokość. Jednak z czasem należy ją zwiększyć. Dobrym ćwiczeniem dla początkujących jest bieganie w miejscu na trampolinie, czy pajacyki. Umożliwi to ćwiczącym zapoznanie się ze specyfiką przyrządu, co pomoże w dalszym rozwoju umiejętności.

Skoki na trampolinie nie dla laików?

Skoki na trampolinie nie dla laików?


Skoki na trampolinie wydają się prostym sportem dla ludzi niemających z nią styczności. Nie jest to jednak najłatwiejsza forma ćwiczeń dla początkujących. Wymaga to od ćwiczących dobrej sprawności fizycznej, kondycji i koordynacji. Efekty są jednak zachwycające, ponieważ podczas kilkunastu minutowego treningu spalamy więcej kalorii wykonując półgodzinny bieg. Ćwiczenia przy użyciu na trampolinie nie są tak bardzo monotonne, jak bieg czy jazda na rowerze. Każdy człowiek powinien chociaż raz dla przyjemności skoczyć na trampolinie.