travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

typy piłek tenisowych
Lifestyle

Jakie są główne typy piłek tenisowych?

Piłki tenisowe można kupić w wielu wariantach. Jakie są ich główne rodzaje i zastosowanie? Zobacz podział!

Dobranie odpowiedniej piłki tenisowej dla początkującego gracza nierzadko jest sporym problemem. Konieczne jest wtedy uwzględnienie typu piłki, a nie każdy uczeń wie, jakie są ich rodzaje i zastosowanie. Pomoc w wyborze zapewnia sklep internetowy DoTenisa, który oferuje klientom pełną paletę piłek: https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Rodzaje piłek tenisowych

Podział piłek tenisowych na różne rodzaje odnosi się przede wszystkim do ich konstrukcji, dlatego też wyróżnia się poniższe ich warianty:

  • piłki tenisowe bezciśnieniowe
  • piłki tenisowe ciśnieniowe
  • piłki tenisowe niskociśnieniowe
  • piłki tenisowe gąbkowe

Inna budowa tych piłek do tenisa powoduje, że mają one inne przeznaczenie. Jakie z nich rekomendowane są dla graczy początkujących, którzy dopiero rozpoczynają naukę gry w tenisa? Jakie z kolei rekomendowane są dla osób posiadających większe doświadczenie albo dla dzieci i młodzieży?

Piłki tenisowe bezciśnieniowe

Bezciśnieniowe piłki to takie, które wyprodukowane są z grubszej gumy i nie mają one wewnątrz wysokiego ciśnienia. 

Takie piłki najczęściej używane są podczas treningów, ponieważ są dość wolne, dobrze się obijają, chociaż dla niektórych graczy mogą być one zbyt ciężkie. Wadą tego typu piłek jest również ich trudniejsza kontrola nad odbiciem, co powoduje, że rzadziej używane są one przez graczy doświadczonych, których głównym celem jest uzyskanie jak najlepszego prowadzenia piłki.

Tego typu piłki można kupić w sklepie DoTenisa w wielu wariantach: https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Piłki tenisowe ciśnieniowe

Alternatywą dla piłek bezciśnieniowych są piłki ciśnieniowe. W tym przypadku konstrukcja piłki jest inna, ponieważ jest ona wykonana z cieńszej gumy i wypełniona mieszaniną gazów o wysokim ciśnieniu. To powoduje, że piłki ciśnieniowe charakteryzują się lepszymi parametrami odbicia – są szybsze, dają lepszą kontrolę. Dodatkowo w odczuciu podczas gry są one lżejsze, co powoduje, że dla wielu graczy są one wygodniejsze.

Głównym minusem piłek tenisowych ciśnieniowych jest przede wszystkim ich wyższa cena od bezciśnieniowych. Trzeba również pamiętać o tym, że piłki tego typu z czasem tracą swoją szczelność, dlatego znajdujący się wewnątrz gaz ucieka, więc piłka trafi wtedy swoje pierwotne właściwości.

Takie piłki również można zamówić w sklepie internetowym DoTenisa pod adresem: https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Piłki tenisowe niskociśnieniowe

Do wyboru są również piłki określane jako niskociśnieniowe. Ten rodzaj piłek tenisowych ma niskie ciśnienie, więc są one nieco lżejsze i wygodniejsze w odbiciach od piłek bezciśnieniowych.

Najczęściej niskociśnieniowe piłki używane są podczas nauki gry przez dzieci i przez młodzież.

Piłki tenisowe gąbkowe

Można również spotkać się z piłkami gąbkowymi, gąbczastymi. Takie rodzaje piłek tenisowych wykorzystywane są głównie u najmłodszych dzieci, dopiero rozpoczynających swoją naukę tenisa. Piłki te są bezpieczne i łatwe w odbijaniu.