travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

Silniki elektryczne
Lifestyle

Silniki elektryczne do łodzi wady i zalety

Silniki elektryczne cieszą się uznaniem z powodu niskich kosztów eksploatacji, a także przez swą cichą pracę. Wędkarze szczególnie cenią sobie ich bezszelestność a poza tym na niektórych akwenach używanie silników spalinowych jest zabronione, więc silniki elektryczne do łodzi będą najlepszym wyborem. Jeśli zamierzacie zainwestować w elektryczny silnik i nie wiecie, jaki sprawdzi się najlepiej, musicie być świadomi, że jest wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę. A zatem jak działają silniki elektryczne i czy wymagają jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego?

Jak działa silnik elektryczny do łodzi?

Jeszcze całkiem nie dawno silniki spalinowe uważało się za o wiele gorsze od tych spalinowych, biorąc pod uwagę moc i uciąg. Jednak ich nowoczesne modele są często poszukiwane przez wędkarzy, gdyż obecnie można już znaleźć mocne silniki elektryczne nawet do dużych łodzi. Silniki elektryczne do łodzi stały się wydajne, wytrzymałe i ekonomiczne. Kolejną zaletą jest ich łatwy montaż.

Zadając sobie pytanie, jaki silnik powinniście kupić, warto wspomnieć o zasadzie działania i parametrach istotnych przy wyborze. Na rynku można znaleźć różne modele, ale trwałość materiałów będzie najważniejsza przy wyborze. Możliwość użytkowania takiego silnika będzie się wiązać z koniecznością posiadania baterii, z której silnik elektryczny do łodzi będzie czerpać moc. Silnik wyposażony jest w przełącznik, który daje możliwość regulacji prędkości w obu kierunkach.

Jak dobrać odpowiednią moc silnika?

Zastanawiając się nad odpowiedzią na to pytanie, przede wszystkim należy brać pod uwagę moc silnika i jego uciąg. Moc elektrycznych silników jest podawana w watach (W) lub koniach mechanicznych (KM) a uciąg w funtach Lbs.

Dobierając silnik do łodzi, należy zwrócić uwagę na długość łodzi, jej szerokość i masę. Poza tym należy uwzględnić dodatkowe kwestie. Istotne będzie na przykład ile osób ma jednocześnie pływać łodzią i w jakich warunkach będziemy jej używać. Silniki elektryczne do łodzi aluminiowych, a zwłaszcza do tych niewielkich nie muszą mieć wysokiej mocy. Jeśli natomiast łódź ma większy kadłub i będzie używana w trudnych warunkach warto zainwestować w mocniejszy silnik. Trzeba także pamiętać o tym, że zawsze opłaca się kupić silnik z pewnym zapasem mocy, aby silnik nie zawiódł nas w trudniejszych warunkach, które mogą się przytrafić.

Gdzie kupić silnik elektryczny do łodzi?

Jest wiele sklepów stacjonarnych pełnych specjalistycznego sprzętu, w których można zdecydować się na zakupy. Są także te internetowe jak na przykład: https://elektrykajachtowa.pl, w którym można kupować silniki elektryczne do łodzi bez wychodzenia z domu. 

Warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest skonsultować się ze specjalistą à propos wyboru silnika do łodzi w celu uniknięcia rozczarowań i zmarnowanych pieniędzy.