travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

rolki dla początkujących
Rekreacja

Jak wykonać trening odchudzający na świeżym powietrzu?

Naprawdę nie warto gnieździć się w zamkniętej, ciasnej i mało przyjemnej siłowni, skoro równie skutecznie można pracować nad swoim ciałem na świeżym powietrzu, przy okazji dotleniając swój organizm, napawając się widokami natury i dbając o swoje zdrowie. No to jak wykonać trening odchudzający na dworze? Jest na to parę skutecznych metod. Pierwszą z nich są rolki. Akurat rolki dla początkujących, czyli osób dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem, często są najlepszym wyborem, bo nie dość, że pozwalają one na przeprowadzanie treningów, to zwykle stają się jednocześnie źródłem fantastycznej zabawy. Jeżdżąc na nich, człowiek nawet nie czuje, że właśnie mocno się wysila. Jeżeli jednak ktoś nie chce rzucać się od razu na głęboką wodę, przed zakupem swoich pierwszych w życiu rolek może spróbować polubić się z tradycyjnym bieganiem.

Klasyczny sport

Takim klasycznym sportem uprawianym zwykle z myślą o pozbywaniu się zbędnych kilogramów jest oczywiście bieganie. Z wielu powodów warto się nim zająć, a wbrew pozorom każdy jest w stanie to uczynić. Nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej kondycji czy wydolności, by zacząć biegać, bo przecież każdy ma prawo biegać własnym tempem przy zachowaniu optymalnej dla niego intensywności ćwiczeń. Nawet truchty potrafią nieraz dać w kość. Niektórzy mają zresztą tak słabą kondycję, że potrafią nieźle się napocić i natrudzić już przy godzinnym biegu przeplatanym ze zwykłym marszem. Oczywiście z czasem, przy zachowaniu regularności treningów, forma będzie się poprawiać. Widok takiej poprawy i możliwość przebiegnięcia dłuższego dystansu bez zadyszki to najlepsza motywacja do tego, by dalej biegać i stawać się coraz lepszym oraz… szczuplejszym!

Ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie wykonywane na świeżym powietrzu mogą też przypominać bardziej zwykłą i przyjemną rekreację niżeli „prawdziwe” treningi. Przykład został zaprezentowany już we wstępie. Bo są nim właśnie rolki dla początkujących. Nastolatkowie i dzieci za nią przepadają, ale wiele osób dorosłych też chętnie by się nią zajęło, przypominając sobie przy okazji czasy własnego dzieciństwa. Jazda na rolkach czy wrotkach wygląda na coś względnie prostego i niewymagającego, ale wbrew pozorom jest ona sporym wysiłkiem. W trakcie godzinnej intensywnej jazdy można spalić nawet do sześciuset kalorii, a jest to naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza jak na aktywność, która daje człowiekowi mnóstwo radości. Podczas jazdy na rolkach pracuje się też nad mięśniami nóg. A to ważne, by trening odchudzający przy okazji modelował sylwetkę, a nie wyłącznie ją wyszczuplał.