travelhero.pl

travelhero.pl – turystyka, lifestyle, dieta

jak dbać o cerę
Lifestyle

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Gdy kobieta ma te dwadzieścia czy trzydzieści lat, przeważnie nie jest w stanie jeszcze docenić swojego młodego wieku. Dla niej jest to coś oczywistego. Nawet nie dostrzega młodości, jędrności i witalności swojej skóry, która z czasem będzie niestety wyglądać tylko gorzej. No chyba że zawczasu odpowiednio się o nią zadba. Pielęgnacja skóry dojrzałej zawsze będzie wymagająca, bo trzeba tak ją zorganizować i zaplanować, aby była w stanie walczyć ze zmarszczkami i zapobiegać ich dalszemu pojawianiu się, jednakże nie jest ona niewykonalna. W osiągnięciu tych celów pomagają specjalne kosmetyki do cery dojrzałej. Muszą wykazywać się odpowiednim składem, zapewniającym im korzystne właściwości i skuteczne działanie. No to jak dbać o cerę dojrzałą, by z dnia na dzień coraz bardziej ją upiększać i coraz lepiej czuć się w swoim ciele?

Pielęgnacja cery

Pielęgnacja cery

W kosmetykach dedykowanych cerze dojrzałej muszą występować wartościowe substancje wyróżniające się zdolnością do regeneracji i odbudowywania naskórka oraz jego dogłębnego nawilżania i odżywiania. Powinny też chronić ciało przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. A wolne rodniki to utlenione cząstki różnych substancji, które naturalnie występują w organizmie, ale których nigdy nie powinno być w nim za dużo – jeżeli dojdzie do takiego stanu, będzie się on objawiać chociażby właśnie na skórze. Pielęgnacja cery dojrzałej polega więc na jej oczyszczaniu, nawilżaniu i odżywianiu. Warto też regularnie tę skórę złuszczać, stosując delikatne peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają zrogowaciałą warstwę naskórka i ją usuwają. Od razu można też wspomnieć, że dobre kosmetyki na zmarszczki nie muszą być wypełnione samymi sztucznymi substancjami. Te naturalne nierzadko działają tak samo dobrze, a czasem nawet i lepiej. One też potrafią odmłodzić skórę i zapewnić jej dostęp do zróżnicowanych substancji aktywnych, które będą działać na nią i od zewnątrz, i od wewnątrz.

Specjalistyczne preparaty kosmetyczne

Wiedząc, jak dbać o cerę dojrzałą, nie pozostaje już nic innego jak tylko wybrać się na zakupy do drogerii i zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty kosmetyczne. Od czasu do czasu warto pozwolić sobie tutaj na zakup czegoś bardziej luksusowego i tym samym lepiej działającego. Ekskluzywne kosmetyki do cery dojrzałej mogą też okazać się znakomitym pomysłem na prezent (np. świąteczny czy urodzinowy) dla bliskiej osoby. Warto podarować je swojej mamie czy babci, czyli osobie, która już teraz zmaga się z problematyką typowej cery dojrzałej i chciałaby jeszcze lepiej o nią zadbać.